Ważne informacje dla FIRM

Każdy kto prowadzi firmę i zatrudnia pracowników wie, że inwestycja w pracownika to jego rozwój, a co za tym idzie Ty zyskujesz wykwalifikowanego pracownika. Dzisiaj nie będę pisać o szkoleniach stricte biznesowych, chciałabym podzielić się z Wami „moim konikiem” czyli PROMOCJĄ ZDROWIA W ORGANIZACJI. Z wykształcenia jestem pedagogiem zdrowia i jak kończyłam studia 11 lat temu nie było w Polsce miejsc pracy na takim stanowisku.

        W miarę upływu czasu wszystko zaczęło się zmieniać. Ludzie zaczęli dbać o siebie poprzez: ruch – aktywność fizyczną, zmianę sposobu odżywiania. Małymi krokami od szkół i przedszkoli promujących zdrowie tematem zaczęły interesować się firmy. Dlaczego?

Odpowiedź jest prosta – każdy chce, aby jego pracownicy byli zdrowi, wydajni. Każdy kto dba o ludzi z którymi pracuje zbiera obfity plon. Promocja zdrowia w organizacji, to projekt mający na celu zaznajomienie pracowników z terminem zdrowia, jego ochrony, ratowania zdrowia, jego doskonalenia i wdrożenie profilaktyki. Działania przygotowane w oparciu o przeprowadzoną analizę problemów zdrowotnych w firmie, diagnozy potrzeb zdrowotnych personelu i audyt jakości. Na ich podstawie opracowanie strategii zdrowotnej firmy i przekazanie wyników zarządowi, kierownictwu firmy.

Główne obszary wsparcia to:

– zdrowe odżywianie,

– aktywność fizyczna,

– zarządzanie stresem,

– choroby cywilizacyjne,

– ergonomia stanowiska pracy,

– przemęczenie,

– zdrowy sen,

– nadużywanie alkoholu, substancji psychoaktywnych,

-nadwaga i otyłość.

        Wdrożone rozwiązania zbudują silny, stabilny, odpowiedzialny i wydajny zespół z ukształtowanymi pozytywnymi postawami dla zdrowia własnego i innych ludzi. Zredukują koszty związane z inwestowaniem w nowego pracownika(rotacja pracowników), wystawianych L-4 oraz rehabilitacją pracowników. Firma wprowadzająca promocję zdrowia otrzymuje certyfikat – Firma promująca zdrowie 🙂 🙂 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Content is protected !!